دسته‌ها
وب سرویس API

افزونه Digits وردپرس

یکی از مسايلی که همیشه توسعه دهندگان و کاربران وردپرس با آن روبرو بوده اند امکان تایید شماره موبایل در وردپرس بوده است.

سامانه کاوه پیامک با ارايه رایگان افزونه Digits به این مشکل پایان داده است و شما فقط کافیست تا یکی از بسته های سامانه کاوه پیامک را دریافت کنید تا به این افزونه دسترسی داشته باشید.

با نصب این افزونه بر روی وردپرس خود قادر خواهید بود تا موبایل کاربران را تایید نمایید یا رمز ورود یکبار مصرف برای کاربران خود ارسال کنید.

همچنین با نصب این افزونه میتوانید به وردپرس خود اجازه دهید تا کاربران فقط با یک موبایل بتوانند ثبت نام نمایند.

برای دانلود افزونه Digits از منوی سامانه کاوه پیامک خدمات وب سرویس را کلیک کنید و سپس بر روی گزینه افزونه ها کلیک کنید.

بعد فایل مربوطه را در کنترل پانل وردپرس خود با استفاده از بخش افزونه ها و انتخاب گزینه افزودن و سپس کلیک بر روی دکمه بارگزاری افزونه با انتخاب فایل zip دانلود شده از سامانه کاوه پیامک نصب نمایید. در صورتیکه بعد از نصب افزونه بطور خودکار فعال نشد آنرا بصورت دستی فعال کنید.

بعد از فعال سازی افزونه Digits این افزونه از منوی تنظیمات قابل دسترسی شماست.

با کلیک بر روی تنظیمات و سپس Digits به تنظیمات افزونه  Digits دسترسی خواهید شد.در این بخش باید درگاه پیامکی بر روی Ippanel تنظیم شود و نام کاربری و رمز عبور شما در واقع همان نام کاربری و رمز عبور شما در سامانه کاوه پیامک است.خط ارسال کننده پیامک را هم بهتر است یکی از خطوط خدماتی کاوه پیامک قرار دهید.سپس با ورود شماره موبایل خود درگاه پیامکی را تست کنید تا مطمئن شوید که به وب سرویس کاوه پیامک متصل شده اید.

در بخش پیکربندی اصلی استفاده از شماره موبایل بعنوان نام کاربری را بر روی بله تنظیم کنید.

برای ارسال کد تایید یکبار مصرف کد کشور یا کشورهای پیشفرض را تعیین کنید.سپس در بخش نمونه متن از پترن کد استفاده کنید.

نحوه استفاده از پترن کد در افزونه Digits به این صورت است که ابتدا شما باید یک پترن تایید شده داشته باشید.برای این کار دوباره باید به سامانه کاوه پیامک بازگردید و در سامانه کاوه پیامک ارسال بر اساس پترن را کلیک کنید .با توجه به راهنما یک پترن برای خودتان ایجاد کنید و منتظر باشید تا همکاران من در سامانه کاوه پیامک پترن شما را تایید کنند.برای تایید سریعتر باید حتما نام شما در پترن تعریف شده شما موجود باشد.

بعد از تایید شما یک کد پترن خواهید داشت که با استفاده از patterncode میتوانید در افزونه Digits از آن استفاده کنید.همچنین ویدئویی هم به این منظور تهیه شده است که از سامانه کاوه پیامک قابل دریافت است.

امیدوارم توضیحات برای نصب و راه اندازی افزونه Digits کافی بوده باشد.